W naszej ofercie

Drukuj

Nawiewniki okienne

Gdy w domu pojawia się wilgoć albo pleśń, przyczyną jest zbyt słaba wentylacja lub jej brak i szczelnie zamknięte mieszkanie, czyli brak możliwości dopływu do mieszkania świeżego powietrza. To powoduje zanik cyrkulacji powietrza, w wyniku czego kratki wentylacyjne przestają działać.

Nagromadzenie nagrzanego, wilgotnego powietrza sprzyja rozwojowi pleśni, osadzaniu się na szybach pary wodnej. Niedostateczna wentylacja jest także przyczyną złego samopoczucia, powodowanego zbyt małą ilością tlenu w pomieszczeniach, zaczadzenia spalinami w mieszkaniach z gazowymi podgrzewaczami wody-niebezpieczne zjawisko tzw. cofki spalin – tlenku węgla, nieprawidłowego funkcjonowania piecyków gazowych.

Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie nawiewników okiennych.

Pozwalają one na ciągłe wietrzenie pomieszczeń bez potrzeby pozostawiania otwartych lub uchylonych okien w nocy, w czasie deszczu, burzy lub naszej nieobecności.

Nawiewniki umożliwiają regulację wielkości strumienia powietrza wpuszczanego do mieszkania.

NAWIEWNIKI CIŚNIENIOWE

Wyposażone w samoczynnie działający regulator przepływu reagujący na różnicę ciśnień.

Ilość nawiewanego powietrza jest regulowana ręcznie – do zamknięcia włącznie.

NAWIEWNIKI HIGROSTEROWANE

Wyposażone są w higrometr sterujący wielkością strumienia powietrza zależnie od poziomu wilgotności w pomieszczeniu – działają samoczynnie.

KATALOGI PRODUKTÓW


 

AGEM Legnica

Szybki kontakt

ul. Ziemowita 5,
59-220 Legnica | Polska.

Kom: +48 602 697 435
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.