W naszej ofercie

Drukuj

Junkersy, instalacje CO

Gazowe przepływowe podgrzewacze wody to urządzenia, które podgrzewają wodę użytkową w systemie przepływowym. Są to urządzenia wiszące, instalowane zazwyczaj w łazienkach.

Junkers oferuje szeroki asortyment podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), uwzględniający różną moc urządzeń, sposób zapłonu, technikę spalania i odprowadzania spalin, oraz możliwość użytkowania z wykorzystaniem różnych rodzajów gazu.

Kotły konwencjonalne - szeroki asortyment, wybór dla każdego

Junkers oferuje sześć inii gazowych, konwencjonalnych kotłów grzewczych. Istnieje zatem szeroki wybór w zależności od indywidualnych wymagań, dodatkowego wyposażenia oraz wielkości mocy.

W kategorii kotły grzewcze, Junkers otrzymał Złoty Laur Konsumenta 2005 oraz Srebrny Laur w latach 2008-2010.

Kotły z zamkniętą komorą spalania wymagają podłączenia do systemów powietrzno-spalinowych

Urządzenia kondensacyjne wymagają odpowiednich systemów powietrzno-spalinowych (stal kwasoodporna). Doświadczeni instalatorzy mówią zatem o systemach powietrzno-spalinowych, a nie systemach kominowych.
Systemy powietrzno - spalinowe marki Junkers doprowadzają świeże powietrze do urządzenia oraz odprowadzają spaliny na zewnątrz. Ze względu na miejsce instalacji kotła, możliwe są różne rozwiązania:

  • spaliny oraz powietrze do spalania ponad szyb w kierunku przeciwnym,
  • powietrze i spaliny pionowo ponad dachem,
  • spaliny ponad fasadą, powietrze do spalania z zewnątrz.

Akcesoria do urządzeń kondensacyjnych marki Junkers oferowane są zarówno w postaci rur sztywnych jak i elastycznych. Tym samym są one bardzo przydatne podczas renowacji.

Kotły kondensacyjne = wyższa sprawność i większe oszczędności

W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o. W kotłach konwencjonalnych energia ta jest bezpowrotnie tracona, ponieważ ciepła para wodna uchodzi wraz ze spalinami przez komin. Dzięki odzyskanej dodatkowej energii ciepła skraplania, kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych.

Junkers oferuje sześć typów kotłów kondensacyjnych. A zatem każdy może wybrać coś dla siebie, w zależności od potrzeb, dodatkowego wyposażenia i wielkości mocy.

W kategorii kotły grzewcze, Junkers otrzymał Złoty Laur Konsumenta 2005 oraz Srebrny Laur w latach 2008-2010.

Zasobniki ciepłej wody użytkowej sprawdzają się w sytuacjach, gdy przewidujemy duży pobór ciepłej wody w krótkim czasie

Zasobniki marki Junkers zapewniają wysoki komfort użytkowania ciepłej wody. Wszystkie kotły jednofunkcyjne mogą współpracować z zasobnikami c.w.u.. Takie rozwiązanie jest optymalne w przypadku, gdy zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest duże, lub gdy pobiera się ją w kilku punktach czerpalnych równocześnie.

Wśród oferowanych przez nas zasobników możemy wyróżnić:

  • zasobniki do współpracy z kotłami jednofunkcyjnymi,
  • zasobniki do współpracy z pompami ciepła,
  • zasobniki solarne.

KATALOGI PRODUKTÓW


 

AGEM Legnica

Szybki kontakt

ul. Ziemowita 5,
59-220 Legnica | Polska.

Kom: +48 602 697 435
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.